تاسیس باشگاه مخصوص بانوان در کشور عربی

تاسیس باشگاه مخصوص بانوان در کشور عربی

به تازگی باشگاه‌های ورزشی ویژه زنان در عربستان افتتاح شده اند که این اتفاق همه زنان عربستانی را خوشحال کرده است رانندگی زنان در این کشور هم این روزها آزاد شده است و این خبر از تغییر و تحول اساسی در نظام عربستان میدهد. این باشگاه در زمینه پرورش اندام زنان فعالیت میکند.

, به تازگی یک باشگاه‌ تناسب اندام ویژه بانوان در شهر جده عربستان آغاز به کار کرده است.

این باشگاه پس از اعلام مقامات ورزش عربستان مبنی بر راه اندازی باشگاه‌های ورزشی ویژه زنان افتتاحشده است.

مقامات عربستان با افتتاح باشگاه‌های بدنسازی و سالن‌های ورزشی به دنبال تشویق زنان به ورزش‌های مورد علاقه‌شان هستند.

هفته گذشته خبر رفع ممنوعیت رانندگی زنان در عربستان به سرعت یکی از مهمترین عناوین خبری جهان را به خود اختصاص داد.

کمی بعد مجلس عربستان به زنان اجازه فتوا داد و روز گذشته هم یکی از شبکه‌های تلویزیون دولتی عربستان پس از سی سال آوازی از ام کلثوم، خواننده بسیار سرشناس زن مصری پخش کرد.

عربستان این روزها در حال تغییرات بسیاری هست که زنان را به انجام کارهای روزمره مجاز میداند در حالی‌که سال هاي سال بود که زنان کوچک ترین دستمزد شهروندی را نیز دارا نبودند. پس از آنکه سال قبل مقامات ورزش عربستان اعلام کردند باشگاه‌هاي ویژه بانوان در این کشور تاسیس میکنند جدیداً یک باشگاه مشت زنی در جدهِ نخست به کار کرده هست.

معاون رئیس هیات کل ورزش در امور زنان عربستان سال قبل اعلام کرد قصد صدور مجوزهایی برای افتتاح باشگاه‌هاي ویژه بانوان در این کشور دارد. مقامات سعودی گفته اند با افتتاح باشگاه‌ هاي بدن‌سازی و سالن‌هاي ورزشی به دنبال تشویق انها به ورزش‌هاي مورد علاقه‌شان میباشند.

جدیدا و هم زمان با صدور فرامین سنت شکنانه در عربستان در راستای دستمزد زنان یک باشگاه مشت زنی در جدهِ برای تمرین دختران و زنان سعودی تاسیس شده هست.

myportal

۱۲ مهر ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی