ساعت روز قیامت و آغاز جنگ اتمی / نابودی زمین و بشریت

ساعت روز قیامت و آغاز جنگ اتمی / نابودی زمین و بشریت

ساعت روز قیامت,30 ثانیه جلو ساعت رو قیامت,ساعت روز قیامت چیست

گروهی از دانشمندان که بر روی تهدید نسل بشر توسط تسلیحات اتمی چند دهه ای است تمرکز کرده اند، ساعت روز قیامت را ۳۰ ثانیه جلو بردند و گفتند فقط دو دقیقه تا نیمه شب باقی مانده است. این گروه از مواضع دولت آمریکا و ترامپ انتقاد کرده و هشدار افزایش احتمال آغاز جنگ اتمی در جهان را سر دادند.

بولتن دانشمندان اتمی تاکید کردند که بشریت به نابودی نزدیک تر شده است و احتمال اغاز جنگ اتمی در جهان وجود دارد . این موضوع برای دومین بار پس از پیروزی ترامپ توسط بولتن دانشمندان اتمی مطرح گردید.

ساعت روز قیامت,30 ثانیه جلو ساعت رو قیامت,ساعت روز قیامت چیست

چندی پیش دونالد ترامپ بودجه یک تریلیون دلاری برای نوسازی اتمی آمریکا اختصاص داد. حال ، گروهی از دانشمندان اتمی که ” بولتن دانشمندان اتمی ” را منتشر و درباره خطر نابودی زمین گزارش می‌دهند، درباره نزدیک شدن زمین به نابودی هشدار جدیدی دادند.

سال گذشته این گروه اعلام کرد : بشریت بیش از هر زمان دیگری در هفت دهه گذشته در آستانه نابودی یک جنگ اتمی قرار دارد. « بولتن دانشمندان اتمی » چند دهه است که میزان فاصله بشر با جنگ اتمی را بررسی کرده و آن را به صورت نمادین با ساعت موسوم به « ساعت روز قیامت » نشان می‌دهند.

این ساعت سال گذشته نیم دقیقه دیگر جلو کشیده شد. عقربه‌ این ساعت با توجه به وقایع دنیا، به ساعت ۲۴ نزدیک و یا از آن دور می‌شود. بهمن پارسال ( ۹۵ ) این ساعت دو و نیم دقیقه تا نیمه شب فاصله داشت و امسال مجدداً ۳۰ ثانیه جلو کشیده شد.

ساعت روز قیامت,30 ثانیه جلو ساعت رو قیامت,ساعت روز قیامت چیست

عقربه این ساعت در سال ۱۹۴۹ همزمان با شروع مسابقه تسلیحاتی میان زرادخانه‌ های اتمی آمریکا و شوروی، سه دقیقه به نیمه شب قرار داشت. فقط سال ۱۹۵۳ بود که اوضاع از ۱۹۴۹ وخیم‌ تر شد؛ آن سال با آزمایش دو بمب هیدروژنی در آمریکا و شوروی، ساعت روی ۲ دقیقه مانده به نیمه شب تنظیم شد.

حالا بامداد امروز جمعه، دانشمندان اتمی وضعیت عقربه « ساعت روز قیامت » را به دو دقیقه مانده به نیمه شب تغییر دادند. این گروه دلایل انجام این کار را در مواردی از قبیل «ادبیات بی ملاحظه در حوزه اتمی»، «پاسخ غیر کافی به موضوع تغییرات اقلیمی» و «سوء استفاده از فناوری اطلاعات» اعلام کردند.

این گروه دانشمندان امنیت جهان را نسبت به سال های گذشته کمتر اعلام کردند و خطرناکی آن را به اندازه وضع خطرناکی در زمان جنگ جهانی دوم می دانند.

ساعت روز قیامت

محمد امین اکرمی

۷ بهمن ۱۳۹۶

مطالب پیشنهادی